Dlaczego GdziePraca.pl?

Dziś najlepszym i najbardziej popularnym w branży IT rozwiązaniem z ofertami pracy jest to, który prezentuje je na mapie, w postaci jobboardu. Ma ono taką zaletę, że jest bardzo przejrzyste dla osób szukających pracy. Po przeprowadzeniu szybkiego audytu zdaliśmy sobie sprawę, że nie trafiliśmy na podobne narzędzie w innych branżach, nawet wśród największych graczy.

Kolejnym krokiem było zrozumienie, że obecnie żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości niż jeszcze dwa czy trzy miesiące temu. Wielu specjalistów już teraz twierdzi, że gdy pył opadnie, rynek pracownika może nie istnieć. Tym samym istotnym jest nie tylko dodawanie ofert pracy, ale również możliwość oznaczenie swojej kandydatury na mapie. Dzięki temu potencjalni pracodawcy mogą wygodnie przeglądać i zapisywać wirtualne profile osób, szukających zatrudnienia w danej lokalizacji.

Jak więc widać pomysł był dość prosty - stworzyć narzędzie, które po pierwsze będzie całkowicie darmowe i w miarę szybkie do zrealizowania, a po drugie – być może w jakiś stopniu przyda się osobom, które borykają się z problemem utraty pracy i firmom, które z w tych trudnych czasach mogą taką pracę zaoferować.